Rekord na Stadionie PGE Narodowym

autor: Agnieszka Kolasińska

Inter Cars SA gościł aż 100 000 osób na 15 Targach oraz na obchodach jubileuszu 25-lecia. To znacznie więcej niż w poprzednim roku, kiedy Targi przyciągnęły 40 000 osób.

Ekspozycja targowa znajdowała się na Błoniach, natomiast atrakcje odbywały się na płycie Stadionu PGE Narodowego. Do dyspozycji gości było prawie 250 wystawców rozmieszczonych na 40 000 m². Fotorelację z Targów znajdziecie w galerii. Video relacja już niebawem!

Tradycyjnie już piątek targowy to tzw. dzień prasowy oraz nierozłączna z nim konferencja prasowa Zarządu Inter Cars. Udział w niej wziął cały Zarząd Inter Cars: Krzysztof Oleksowicz – założyciel i członek Zarządu, Robert Kierzek – Prezes Zarządu, Krzysztof Soszyński – Wiceprezes Zarządu, Witold Kmieciak – członek Zarządu, Wojciech Twaróg – członek Zarządu oraz dostawcy współpracujący z Inter Cars, media branżowe, warsztatowe, motoryzacyjne, TSL i gospodarcze.

Podczas konferencji zaprezentowano „Strategię Inter Cars SA na lata 2016-2020” i zapowiedziano, iż od tego roku Targi Inter Cars odbywać się będą co dwa lata.

Zarząd przedstawił obecną pozycję firmy. Inter Cars SA umocnił się na 1 pozycji wśród dystrybutorów części zamiennych w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Cały czas też jest 5 firmą tego typu w Europie i 10 na świecie.

 

Algorytm sukcesu

W czym tkwi sekret tak wysokiej pozycji firmy? Krzysztof Soszyński podał algorytm sukcesu Inter Cars: asortyment, dostępność, logistyka, sieć dystrybucji oparta o właścicieli. Zarząd zapowiedział, że nie planuje zmiany strategii, a Inter Cars ma być firmą przewidywalną. Istniejący system filialny Inter Cars jest na tyle dobry, że trzeba go rozwijać o kolejne 300 filii, także tych zagranicznych. Spółka planuje osiągnąć obrót rzędu 10 mld złotych w roku 2020.

Firma planuje wzrost obecności w Internecie m.in. poprzez platformę Motointegrator.pl. Zarząd zapowiedział również zmianę identyfikacji wizualnej spółki. Nowe logo, o którym wspomniano podczas konferencji, zaprezentowano podczas Koncertu Jubileuszowego Inter Cars w sobotę wieczorem.

 

 

Ścisła współpraca między Inter Cars a firmami Bosch i Castrol

Kolejnym punktem programu konferencji było podpisanie listów intencyjnych pomiędzy Inter Cars SA i firmami Bosch oraz Castrol.

Spółki Inter Cars SA oraz Robert Bosch zacieśniły współpracę w zakresie koncepcji serwisowych oraz w ramach platformy Motointegrator.pl. Pierwszym krokiem ku temu było właśnie podpisanie listu intencyjnego w sprawie zawarcia umowy o partnerstwie.

 

Natomiast polski oddział Castrol oraz Inter Cars SA podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy. Do tej pory obie firmy współpracowały tylko w naszym kraju, zaś w 2016 roku, kiedy nowe porozumienie wejdzie w życie, objęte nim mogą być także wybrane państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Oznacza to, że Castrol będzie w tych krajach wiodącą marką olejową w ofercie Inter Cars SA.

 

 

 

 

Trampolina do przyszłości

W formie debaty z udziałem przedstawicieli pracodawców, szkół i uczniów omówiono także projekt „Młode Kadry – Trampolina do Przyszłości”. Młode Kadry to program skierowany do szkół zawodowych oraz techników, który ma celu dostosowanie ich do współczesnych wymogów rynku pracy. Dokonuje tego zarówno przez przekazywanie szkołom najnowszego wyposażenia warsztatowego, jak i poprzez transfer wiedzy.

Pod koniec konferencji odbyło się wręczenie nagród w konkursie Master Mechanic. Jest to konkurs wiedzy teoretycznej i praktycznej, przeznaczony dla tych mechaników, którzy uczestniczą w szkoleniach technicznych, organizowanych przez Inter Cars.


Od piątku do niedzieli goście Targów mieli do swojej dyspozycji aż 250 wystawców, w tym liczne projekty Inter Cars. Wystawcy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą i pomysłowością, każdy miał swój sposób na jak najkorzystniejsze zaprezentowanie własnej oferty i najefektywniejsze dotarcie do klienta.

Wśród cieszących się największym zainteresowaniem zwiedzających znalazły się ekspozycje:

Wyposażenie warsztatu

Jest to obecnie jeden z najprężniej działających działów w Inter Cars. Jego ekspozycja obejmowała prawie 4500 m² powierzchni wewnątrz hal i ponad 1000 m² powierzchni zewnętrznej. Dział WW wspólnie ze swoimi dostawcami prezentował najnowocześniejsze rozwiązania dla warsztatów, towary specjalnie dedykowane z okazji 25-lecia firmy, a także urządzenia dostępne wyłącznie w ofercie Inter Cars.

Bio Service

Jest to jeden ze strategicznych projektów Inter Cars, dotyczący bardzo nośnego obecnie tematu - ekologii. Ma on na celu wspierać warsztaty w prawidłowym gospodarowaniu odpadami. We współpracy z certyfikowaną grupą przedsiębiorstw koordynuje on odbiór i utylizację odpadów niemalże wszystkich rodzajów. Troszczy się o to, żeby klienci gospodarowali odpadami odpowiedzialnie i zgodnie z przepisami prawa, przy tym odciąża ich w tym niełatwym zadaniu.

Podczas Targów, na naszym stoisku złożono 250 wniosków do umowy współpracy w ramach Bio Service – mówi Wojciech Kopacz, kierownik projektu Bio Service. – Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Drugie tyle klientów zostawiło nam swoje wizytówki z prośbą o kontakt w późniejszym terminie. To pokazuje, że potencjał tego programu jest olbrzymi i odpowiada na prawdziwe potrzeby rynku.

Profesjonalny Serwis Akumulatorowy (PSA)

To inicjatywa, która ma zachęcić warsztaty do sprzedaży akumulatorów. Jeżeli warsztat rozpocznie z Inter Cars współpracę w ramach PSA, to może liczyć na bardzo atrakcyjne warunki: ma zagwarantowane uznanie do 3% reklamacji. Oznacza to, że jeżeli się zdarzy, że w ramach tych 3% warsztat uzna reklamację swojego klienta, a okaże się ona bezzasadna, to Inter Cars i tak ją uzna. Kolejne korzyści to skup złomu akumulatorowego po cenie rynkowej i dodatkowa premia 50 zł IC CASH za każde 500 kg. Warsztat również w dowolnej chwili może zakupić PAKIET AKUMULATORÓW z terminem płatności 100 dni z możliwością zwrotu/wymiany 20% sztuk. Poza tym oferowane są bezpłatne szkolenia oraz reklama na stronie www.motointegrator.pl.

Szkolenia

Transfer wiedzy to kolejny gorący temat, który był poruszany również podczas konferencji prasowej zarządu. Inter Cars SA dąży do podniesienia poziomu wiedzy technicznej zarówno w szkołach (program Młode Kadry), jak i warsztatach. Dlatego dział szkoleń przygotował specjalną ofertę szkoleniową dla uczestników Targów. Dodatkowo w trakcie targowego weekendu goście mogli wziąć udział w blisko 50 szkoleniach.


Inter Cars przygotował całą paletę atrakcji nie tylko dla osób zawodowo związanych z branżą motoryzacyjną, ale także dla ich rodzin. Płyta Stadionu została podzielona na różne strefy, m.in. sportową i moto. W każdej z nich odbywały się konkurencje i konkursy dla gości, przeprowadzane pod okiem znanych gwiazd ze świata sportu i motoryzacji. Przez sobotę dominowały atrakcje sportowe, natomiast w niedzielę odbył się tzw. Family Day, czyli impreza z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Jednak wisienką na torcie okazał się sobotni Koncert Jubileuszowy.