Zainteresowanie na najwyższym szczeblu

autor: Tomasz Wilczkiewicz

Targi Inter Cars stają się już instytucją, która reprezentuje niezależny rynek warsztatowy oraz aftermarket w Polsce. Świadczyć o tym mogą chociażby spotkania z polskimi parlamentarzystami oraz ministrem gospodarki, Januszem Piechocińskim, które odbyły się podczas tego wydarzenia.

W piątek, 18 września na targach gościli polscy parlamentarzyści, którzy w towarzystwie Alfreda Franke, prezesa Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych SDCM, zwiedzili ekspozycję, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy o polskim rynku motoryzacyjnym.

W sobotę, 19 września, na zaproszenie SDCM, którego członkiem jest Inter Cars SA, swoją obecnością zaszczycił wystawę targową Janusz Piechociński, wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki. Premier Piechociński nie tylko żywo interesuje się sprawami rynku motoryzacyjnego, ale również wykazuje w tej tematyce doskonałą orientację. Z kolei o wadze jaką resort gospodarki przywiązuje do kwestii niezależnego sektora motoryzacyjnego świadczy fakt, że doroczna, dziesiąta już konferencja Niezależnego Rynku Motoryzacyjnego organizowana przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych odbywa się w gościnnej siedzibie Ministerstwa Gospodarki.

Premier Piechociński odwiedził wiele stoisk, gdzie miał możliwość porozmawiać z przedstawicielami producentów o wystawianych przez nich produktach. Po zwiedzeniu targów odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży, podczas którego szef resortu gospodarki zapoznał się z informacjami na temat błędów w bazach Centralnej Ewidencji Pojazdów, a także zagrożeniach jakie stanowią zamknięte systemy telematyczne, stosowane przez producentów pojazdów.

Zobacz galerię zdjęć z wizyty wicepremiera na Targach.